Klikněte pro přehrání

Dětské letní tábory Plasy 2022

Akční léto pro všestranné děti

I v sezóně 2022 Vás zveme na červencové běhy letního dětského tábora do RS Máj v západočeském městečku Plasy. Jelikož jsme toto středisko na podzim roku 2010 získali pod naši patronaci, snažíme se každý rok pracovat na jeho vylepšení, a tak věříme, že i v nové sezóně budete velmi překvapeni, kolik příjemných změn jsme pro vás přichystali.

Středisko

Areál dětského tábora Máj v městečku Plasy se nachází v lokalitě, která díky velkému množství historických památek patří k nejnavštěvovanějším v Plzeňském kraji, a to zcela po právu. Přímo v Plasích postavil známý architekt Santini klášter, stojící na 5 000 dubových kůlech v ramenech řeky Střely. Z dalších míst stojí rozhodně za zmínku například nejmenší evropské městečko – Rabštejn nad Střelou či nedaleké Kaolinové doly, kde bylo natáčeno bezpočet pohádek. Pro děti je atraktivní náplní výletů návštěva plzeňské zoologické zahrady, botanické zahrady a Dino parku s 3D kinem. Novinkou, která zaujme snad každého, kdo se v tomto městečku objeví, je od roku 2011 otevřený Fantasy minigolf, který rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

chatky Plazy

Objekt samotný se rozkládá na travnaté ploše při pravém břehu řeky Střely. Zděné baráčky umožňují ubytování nejmenších dětí. V  6 lůžkových chatách a 4 lůžkových chatičkách nocují starší děti a pro nejstarší táborníky jsou připraveny 2 a 4 lůžkové stany s podsadou. Ve všech ubytovacích prostorách jsou zajištěny standardní lůžkoviny, nicméně dětem od cca 10 let doporučujeme přibalit vlastní spací pytel pro případ, že na ně vyjde tolik oblíbené dobrodružné spaní ve stanech – nic totiž nezahřeje tolik jako vlastní spacák.

V areálu jsou pro děti plně k dispozici hřiště na fotbal, beach-volejbal, dvě víceúčelová hřiště na míčové hry, nové velké víceúčelové hřiště, basketbalové koše, stoly na ping-pong a ruský kuželník. Ve společenské místnosti mohou děti využít stolní fotbálek. Kromě toho na ně čeká i dobře vybavený sportovní sklad. V horkých letních dnech děti jistě rády využijí k osvěžení říční brod již zmiňované řeky Střely nebo studánku Prelátku, která díky své výborné kvalitě vody nese označení Pramen zdraví, nebo naše tolik oblíbené verandové skotské střiky :o). V roce 2010 obec Plasy vybudovala nové přírodní koupaliště s písčitou pláží v blízkém okolí areálu, kam s dětmi v případě dobrého počasí často vyrážíme. K nejrůznějším hrám nám slouží okolní smíšené lesy, které jsou odkloněny od frekventovaných silničních tahů, a riziko případných úrazů při přechodu na hry je tak minimální. Velkou výhodou tohoto střediska je jeho poloha mimo civilizaci, ale přesto co by kamenem dohodil od městečka Plasy.


2. běh: 
12. - 24. 7. 2022

Cena

 • 5990,- včetně DPH

V ceně je zahrnuto

 • ubytování (6 a 7 lůžkové pokoje na baráčkách, 6 lůžkové chaty, 4 lůžkové chatky, 2 a 4 lůžkové stany – doporučujeme vlastní spací pytel)
 • doprava – vyhrazenými autobusy z nástupních míst: Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Žatec, Praha, Plzeň (v případě zájmu a dostatečného počtu dětí - Karlovy Vary, Nový Bor, Česká Lípa, Děčín, Beroun, Rokycany)
 • stravování – 5 - 6x denně, pitný režim
 • pojištění
 • odborný zdravotní a pedagogický dozor
 • veškerý program, odměny, diplomy, památeční glejt, banket, ohňostroj

Program tábora 

Co na vás čeká?

 • pro milovníky dobrodružství: oblíbené bojovky a výpravy do míst zcela neznámých
 • pro příznivce joggingu: běhací hry, při kterých se děti alespoň trochu unaví a po večerce zalehnou
 • pro novodobé Einsteiny: vědomostní a logické hry, kde se prokáže, zda má povinná školní docházka vůbec nějaký smysl
 • pro sportovní nadčence: sportovní turnaje, kde se poměří nejen mezi sebou, ale i s dospěláky
 • pro vyznavače rámusu a pohybů v rytmu písní nových i dávno minulých: táborové diskotéky a velký taneční diskomaraton
 • a samozřemě pro všechny zkušené i méně zkušené "táborové pařmeny": závěrečná velkolepá vánoční párty, při které poteče pestrobarevné nealkoholické pití proudem a nejeden gurmán si přijde na své

Celotáborová hra - Atlantida

Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno se může skrývat na dně moří a oceánů? Jaká tajemství mohou být pod temným závojem hlubin ukryta? Moře není jen velká spousta pestrobarevných rybiček a dalších vodních živočichů, korálové útesy a vlny omývající břehy. Pod hladinou se skrývá mnohem více! Vraky potopených lodí počínaje a bájnými potopenými městy či dokonce celými kontinenty konče. Že nevěříte?

Pojďte se sami přesvědčit a vydejte se s naším hlavním hrdinou Marcusem na průzkumnou misi, na které celému světu dokážeme, že Atlantida není jen výmysl. Její existence je zpochybňována již po tisíciletí a asi i poměrně právem - nám poslední a zároveň jediná známá dochovaná zmínka o této společnosti je od řeckého filozofa Platóna z období přibližně 360 př. n. l. Mělo se jednat o kontinent s velmi vyspělou civilizací, která chtěla ovládnout celý svět, ale nakonec na základě rozzlobení bohů vše pohltila voda... Znamenalo to ale opravdu konec Atlantidy? Nebo to byl jen její začátek?

 

Celotáborová hra v minulých letech celotáborová hra v minulých letech
sport ftoky plazy

 

Adresa tábora

RS Máj
Peklo 393
331 01 Plasy, okr. Plzeň

Agentura HAUL - záruka spolehlivosti a kvality!

 

TO NEJLEPŠÍ Z PROGRAMU